Czy warto kupić psa Beagla?

Charakterystyka rasy beagle

Pies to niemal nieodzowny element ogrodowej scenerii. Zwłaszcza na wsi. Zewsząd słychać szczekanie psów. Co zrobić kiedy nasze dziecko zapragnie mieć własnego psa? Czy pies rasy Beagle będzie dobrym rozwiązaniem?
Psy tej rasy słyną z ponad przeciętnej aktywności. Wymagają sporo zainteresowania oraz mnóstwo ruchu. One po prostu muszą być w ciągłym ruchu. Jeśli pies rasy Beagle miałby być przyjacielem małego dziecka, raczej nie jest to dobre rozwiązanie. Pies potrafi być mocno niedelikatne a przez to powodować częste upadki dziecko. To co pies traktuje jako zabawę, dla malucha niekoniecznie musi to nią być. Inaczej przedstawia się sytuacja gdy dzieci są już starsze. Jeśli tylko będą potrafi sprostać wymaganiom psa i zabierać go na częste spacery, pies ten będzie bardzo dobrym wyborem.
Beagle charakteryzują się niezwykłą inteligencja oraz myśliwskim charakterem. Są czujne i waleczne w razie potrzeby. Niestety mają też swoje wady. Kopią, kopią i jeszcze raz kopią gdzie tylko popadnie. To taki dzik wśród psów.
Beagle to ładne i mądre psy dla ludzi aktywnych.

Buldog francuski: domowy pieszczoch