Jak dbać o sierść psa?

Pielęgnacja naszego zwierzaka, a zwłaszcza o sierść jeśli chodzi o psa, dla wielu osób jest tematem, z którym powinniśmy się zapoznać zaraz gdy przygarniemy zwierzaka do domu. Pielęgnacja to cel utrzymania psa w czystości, czyli zalicza się do tego kąpiel. Idealnie dobrany szampon to jedno, ale warto także dowiedzieć się, czy warto stosować odżywkę i wyczesywanie.

Zacznijmy od kąpieli

Kąpiel to nie tylko hop do wody szampon i spłukanie. Mycie psa powinien być połączony rytuałami, które psa przygotują do kąpieli. Więc najpierw powinniśmy psa wyczesać zanim wrzucimy go do wody. Następnie zmocz psa wodą wszystkie kończyny  i nałóż szampon na swoją dłoń i umyj psa. Pamiętaj, aby omijać okolice oczu i uszu.

Nakładanie szamponu czynność należy powtórzyć dla lepszego efektu czyli spłucz, nałóż szampon następnie spłucz i kolejny raz zaaplikuj szampon i spłucz. Kolejnym etapem jest to, że możesz do dłuższej sierści użyć odżywki dla psów.

Jaki powinien być szampon dla psa?

Odpowiedni szampon dla psa możesz zakupić w sklepie zoologicznym, gdzie pani sprzedająca ci z pewnością doradzi, który będzie odpowiedni. Szampon może być z przeznaczeniem na dłuższą sierść, rodzaj sierści, podatność na alergię czy również jeśli chodzi o dłuższą sierść czy robią się często kołtuny.

Jaką zatem wybrać odżywkę, gdy już mamy szampon?

A to tak samo jak kupujemy szampon możesz w ten sam sposób kupic odżywke dla psa z jakim przeznaczeniem potrzebujesz. Dlaczego warto stosować odżywkę? Chociażby po to, aby poprawić jakość sierści – efekty po stosowaniu wybranych odżywek sprawdzisz w specjalnym artykule dotyczącym porównania odżywek na portalu www.dylemat.pl.

Jak powinno wyglądać czesanie psa?

Czesanie powinno być wykonywane regularnie nie tylko przed kąpielą czy tóż po. Czym powinniśmy czesać psa? Szczotka powinna być dopasowana do sierść na jej długość i rodzaj. Takie nieodpowiednie dobranie szczotki do wyczesania może zrobić psu krzywdę. Czesać psy można nawet kilka razy w tygodniu to w przypadku długowłosych psów natomiast psy z krótką sierścią tylko raz w tygodniu.

Czy powinniśmy stosować witaminy na sierść?

Suplementy diety podawane regularnie poprawiają kondycyjnie  sierść i skórę pupilowi. Warto podawać psu witaminy skóra i sierść będzie zdrowsza i lśniąca.

Posiadanie psa oznacza sporo obowiązków. Pies jest naszym członkiem rodziny, dlatego decydując się na przygarnięcie pupila bądźmy świadomi ile jest z psem pracy. Zwłaszcza psy z długim włosiem potrzebują regularnej pielęgnacji, ale również kąpiel nie musi być czymś nieprzyjemnym. Po prostu zadbaj o to, aby pies się odprężył podczas regularnej pielęgnacji o piękny wygląd.